ładuję krótkie formy..

Explainer video, czyli animacje reklamowe. Czym są?

Animacje reklamowe są popularną metodą na : reklamę produktu, reklamę usług, zaprezentowanie działania aplikacji, omówienie ogólnego problemu społecznego czy wytłumaczenie procesu biznesowego. Dzięki explainer video w oryginalny sposób można zaprezentować czym zajmuje się dana firma oraz przedstawić jej produkty i usługi.

Animacje reklamowe cennik

Animacje 2D opowiadające animowaną historię

Są to animacje, które składają się z animowanych, rysunkowych postaci, miejsc przedmiotów. Opowiadają różne, abstrakcyjne historie. Mogą posłużyć do przedstawienia historii firmy, tworzenia kampanii społecznej, opisu działalności firmy itp. Koszt tego typu realizacji kształtuje się w przedziale od kilku do kilkunastu tys. złotych za minutę.

Animacje 2D prezentujące aplikację, program, sklep internetowy

Animacje wykorzystywane do zaprezentowania funkcjonalności mobilnych aplikacji, interface'u serwisów internetowych, sklepów elektronicznych. Koszt produkcji to około 4-10 tys. złotych za minutę.

Animacje 3D prezentujące produkt

Idelane do reklamy różnego rodzaju produktów zarówno z branży FMCG, jak i innych produktów zastosowania profesjonalnego. Świetnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy nie ma możliwości nagrania produktu w sposób założony w koncepcji kreatywnej reklamy. Realizacje tego typu pokażą wnętrze produktu, jego konstrukcję, sposób działania. Rendery 3D produktów stosowało się do tej pory najczęściej w wysokobudżetowych produkcjach, w tym np. w reklamach telefonów. Ceny przygotowania animacji 3D spadają coraz szybciej, przez co taka forma jest coraz bardziej dostępna. Koszt jest bardzo różny w zależności od stopnia skomplikowania animacji, ilości elementów, oświetlenia.

Zobacz poniżej nasze wybrane realizacje reklamowe i promocyjne wykonane w technice animacji. Zobacz też naszą pełną ofertę dotyczącą produkcji filmów reklamowych. Zajmujemy się pełną obsługą firm i korporacji, tworząc informacyjne, promocyjne i reklamowe video oraz animacje.

Cel i jakość

Wysokiej jakości animacje reklamowe mogą być tworzone na potrzeby rożnych celów. Dzięki nim można przedstawić i wyjaśnić schemat działania skomplikowanych rozwiązań, przedstawić i zaprezentować raporty, wykresy, diagramy, a wszystko w przystępny dla odbiorcy sposób, który dodatkowo sprawi, że przekazywane informacje zapadną w pamięć. Realizacja explainer video ma różne cele, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a co za tym idzie – przydatne dla pracowników oraz potencjalnych klientów. Ważne jednak, aby animacja została wykonana z najwyższą starannością. Stawiając na profesjonalistów w tej dziedzinie, zyskać można gwarancję, że powstający projekt będzie właściwie przygotowany i tym samym osiągnięty zostanie zamierzony efekt, niezależnie od branży, na potrzeby której powstaje. Ważne, aby materiał typu explainer video przyciągnął uwagę i wyróżnił firmę spośród konkurencyjnych realizacji. Ponadto wysoka jakość explainer video wpłynie zarówno na pozytywny wizerunek firmy, jak i jej prestiż.

Animacje reklamowe i biznesowe

Produkcja explainer video niesie za sobą liczne korzyści, co przekłada się na ich systematycznie rosnącą popularność i zarazem sprawia, że po tego typu realizacje sięga coraz więcej firm działających w różnych branżach. Przedsiębiorstwa decydujące się na stworzenie explainer video doceniają przede wszystkim przystępną formę przekazu i oryginalność. Tak zwane animacje biznesowe zawierać mogą najróżniejsze formy prezentacji wizualnych, które skupiają uwagę odbiorców. Celem tego video może być wizualna prezentacja skomplikowanych procesów czy zagadnień, prezentacja firmy, profilu jej działalności i nie tylko. Zaletą animacji jest pokazanie danego problemu i jego rozwiązanie w przystępny sposób, a właściwe zobrazowanie sprawi, że zapadanie w pamięci odbiorców. To doskonały sposób, dający możliwość zaprezentowania się jako przedsiębiorstwa, które korzysta z innowacyjnych rozwiązań, co oznacza, że w oczach potencjalnego klienta, firma zyskuje wizerunek nowoczesnej, stawiającej na nietuzinkowe i niecodzienne narzędzia. A po usługi takiego przedsiębiorstwa społeczeństwo sięga znacznie chętniej, doceniając innowację i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

animowany explainer video

Explainer video to niebanalny sposób prezentacji firmy, produktu, usługi czy konkretnego zagadnienia

Realizacja explainer video

Tworzenie explainer video jest procesem wymagającym zaangażowania nie tylko ze strony realizatorów, ale także zleceniodawców, od których oczekiwane jest określenie celów, jakie ma spełnić produkcja, a także – w miarę możliwości – zaprezentowanie głównych założeń. Realizacja animacji biznesowych składa się z kilku etapów. Przede wszystkim wymaga przygotowania scenariusza, co najczęściej poprzedzone jest wspólnym omówieniem ze zleceniodawcą koncepcji. Stworzenie scenariusza - to właśnie w tym miejscu można puścić wodze fantazji. Ten etap prac należy jednak połączyć ze znajomością prezentowanego produktu, usługi, profilu danej firmy itp., a także branży, w której działa. Korzyści podczas opracowywania scenariusza przyniesie także znajomość potrzeb danego rynku. Dopiero po stworzeniu i dopracowaniu scenariusza można przystąpić do kolejnych prac. Najczęściej polegają one na przygotowaniu szkiców planowanych scen, a następnie ilustracji, które zostaną wykorzystane podczas realizacji explainer video. W końcu przychodzi czas na wprowadzenie grafiki w ruch. Animacja może zostać wzbogacona o odpowiednio dostosowane elementy dźwiękowe. Każdy z wykorzystanych elementów musi być właściwe dobrany. Efektem wymagających i czasochłonnych prac jest nietuzinkowa prezentacja, która przyniesie realizację zakładanych celów.

explainer video animacja

Zaletą animacji jest przystępna forma przekazu i szerokie możliwości kreatywego opowiedzenia historii.

Explainer video dla firm

Ze względu na to, jakie korzyści może przynieść stworzenie explainer video, tego typu produkcje są chętnie wybierane przez firmy działające w różnych branżach. Przede wszystkim animacje są świetnym narzędziem marketingowym, umożliwiającym przedstawienie danego produktu czy usług, a przy tym prezentując firmę. Taka forma reklamy ma znacznie większą skuteczność niż reklama w prasie czy na bilbordzie. Pozwala w prosty sposób trafić do potencjalnego klienta, nie tylko poprzez zastosowany środek przekazu, ale także dzięki możliwości udostępnienia jej w internecie, w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Wówczas do animacji dociera najszersze grono odbiorców. Tworzenie animacji biznesowych pozwala na zbudowanie zaufania wobec firmy, która wykaże się profesjonalizmem, a także zaprezentuje się jako przedsiębiorstwo korzystające z nowoczesnych narzędzi marketingowych. Potencjalny klient, który dotrze do takiej produkcji zyska pozytywne zdanie na temat danej firmy. Explainer video, podobnie jak filmy korporacyjne czy filmy promocyjne, pozwalają na świadome budowanie pozytywnego wizerunku oraz jego poprawę, co niejednokrotnie podkreślane było przez specjalistów z dziedziny marketingu oraz PR-u.

Inwestycja „na czasie”

Szerokie możliwości, jakie daje stworzenie explainer video przekładają się nie tylko na korzyści dla firmy, ale także dla odbiorców, którzy zdecydowanie bardziej docenią audiowizualne wyjaśnienie ważnych dla nich kwestii czy prezentację profilu działalności firmy. Dzięki tego rodzaju produkcji można w ciekawy i niebanalny sposób przedstawić pewnego rodzaju historię, rezygnując z tekstu na rzecz animacji. Decyzja o stworzeniu animacji biznesowej oznacza trafioną dla firmy inwestycję, która nie tylko przedstawi firmę, jako przedsiębiorstwo, które stawia na nowoczesne środki przekazu i innowacyjne rozwiązania, ale także korzystnie wpłynie na pozytywny jej wizerunek na innych płaszczyznach. Warto jednak pamiętać, że tylko animacja zrealizowana przez profesjonalistów, spełni wyznaczone cele. Explainer video, obok filmów promocyjnych, mogą pełnić funkcję reklamy, co łączy się z faktem, że produkcje stanowią ważny element wideo marketingu. To forma promocji, znacznie bardziej skuteczniejsza niż innego rodzaju popularne i doskonale wszystkim znane formy reklamy (np. telewizyjna czy prasowa), które coraz rzadziej (jeśli w ogóle?) potrafią zaskoczyć i – co najważniejsze - zainteresować odbiorców.

Komu potrzebne są explainer video?

Explainer video, zaraz obok filmów korporacyjnych, filmów promocyjnych czy wizerunkowych są ważnym i przede wszystkim nowoczesnym narzędziem marketingowym, dlatego nie powinny być pomijane przez firmy, którym zależy na świadomym budowaniu swojego wizerunku, a co za tym idzie – poszerzeniu grona swoich klientów i zarazem zwiększeniu zysków. Dzięki explainer video można zaprezentować swoją firmę jako przedsiębiorstwo, dla którego liczy się innowacja i nowoczesne środki przekazu, które docierają do najszerszej grupy odbiorców. To jeden z powodów, który pokazuje, dlaczego explainer video są tak ważnym narzędziem. Istotne jednak, aby przekaz był przystępny w odbiorze, a to wiąże się między innymi z właściwym opracowaniem scenariusza, na podstawie którego realizowane jest całe wymagające przedsięwzięcie. Animacje biznesowe potrzebne są wszystkim firmom, które chcą w nieszablonowy i niebanalny sposób pokazać profil działalności, podkreślić prestiż i zbudować renomę, ale przede wszystkim zaakcentować, że stawia na nowoczesne rozwiązania, również w zakresie środków przekazu.

explainer video - kadr z przykładowej animacji

Za pomocą explainer video można w prosty i tańszy sposób przedstawić nawet bardzo skomplikowane zagadnienia czy procesy

Z myślą o potencjalnych klientach

Potrzeba tworzenia explainer video pojawiła się przede wszystkim z powodu zmieniających się i zarazem rosnących wymagań społeczeństwa. Coraz więcej osób oczekuje od firm nowoczesnych rozwiązań, które w oryginalny sposób pomogą zaprezentować np. profil działalności, oferowane rozwiązania czy świadczone usługi. Jeżeli animacja biznesowa spełni oczekiwania odbiorcy, dużą szansą jest, że zainwestuje on w sprzęt proponowany przez daną firmę czy skorzysta z innej oferty. Warto podkreślić, że explainer video mogą być stosowane w każdej gałęzi biznesu, gdzie doceniane są nowoczesne środki przekazu. Przed animacjami biznesowymi stawiane są różne cele, ich wykorzystanie w swojej firmie przyniesie szereg korzyści. Starannie, precyzyjnie i profesjonalnie przedstawiona treść zwróci uwagę odbiorców, a przy tym zainteresuje prezentowanym produktem czy usługą lub profilem firmy.

Video marketing to coś więcej niż tekst

Wartościowy opis tekstowy to ważny element oferty, jednak klienci przywiązują ogromną wagę do sfery wizualnej. Nie przez przypadek strony producentów są przeładowane zdjęciami – skutecznie podnoszą atrakcyjność, zachęcając do zakupu. Nic w tym dziwnego, najczęściej kupuje się właśnie oczami. Materiał video pozwala na coś więcej – pokaże nie tylko produkt, ale i sposoby wykorzystania, użyteczność i korzyści. Video marketing świetnie sprawdza się także w prezentacji marki, np. na stronie przedstawiającej firmę. Jeśli produkt czy usługa na to pozwalają, można zastosować też zabawne formy, jak np. antyporadnik, które dodatkowo mają spory potencjał viralowy.

Przedstaw, pomóż, wizualizuj

Znacznie łatwiej zachęcić odbiorcę do zakupu, stojąc obok niego i prezentując mu możliwości produktu. Na odległość traci się efekt bezpośredniego przekazu. Wyczerpujący materiał video jest w stanie skrócić dystans i – co ważne – stanowi użyteczne źródło wiedzy np. przy instalacji czy ewentualnych problemach. Wyeksponowanie walorów wizualnych podnosi atrakcyjność materiału. Ten dobrze zrealizowany może nie tylko świetnie przedstawić produkt, zachęcając do kupna, ale także wykreować potrzebę, chęć posiadania.

explainer video - przykład intrografiki

Animacje biznesowe oddziałują na wyobraźnię widza

Przede wszystkim profesjonalizm

Wiedząc już, jak liczne korzyści płyną z zastosowania explainer video jako narzędzia marketingowego, warto zainwestować w tego rodzaju promocję. Ważne jednak, aby postawić na profesjonalistów, którzy podejmą się kompleksowego wykonania zadania i zrealizują je z najwyższą starannością, spełniając przy tym wymagania i potrzeby zleceniodawców. Wybór specjalistów w dziedzinie, jaką jest tworzenie różnego rodzaju filmów, w tym explainer video, na potrzeby marketingowe i PR-owe, będzie gwarancją osiągnięcia wyznaczonych celów, ale przede wszystkim przygotowania dobrej jakości animacji biznesowej, która w obecnych czasach jest wyznacznikiem nowoczesności większości obecnie funkcjonujących firm, wyróżniając ją na tle konkurencji.

explainer video Krótkie Formy

Profesjonalnie przygotowana animacja biznesowa jest gwarancją osiągnięcia wyznaczonych celów.