ładuję krótkie formy..

Edycja wideo - profesjonalna obróbka filmów video

Wraz z dynamicznie zmieniającą się dziedziną, jaką jest reklama, nastąpiła zmiana narzędzi, jakie są w niej najczęściej wykorzystywane. Jedną z najskuteczniejszych form reklamy stały się krótkie filmy – korporacyjne, wizerunkowe, promocyjne, instruktażowe. Każdy z nich pozwala na świadome budowanie wizerunku danej firmy, stanowiąc przy tym skuteczne narzędzie pozwalające dotrzeć do bardzo licznej grupy odbiorców. Różnego rodzaju filmy wchodzące w skład wideo marketingu zapewniają największe efekty szczególne wtedy, gdy są publikowane w internecie. To tam właśnie można znaleźć najwięcej potencjalnych klientów. Jednak filmy cieszą się popularnością nie tylko w branży reklamowej. To także bardzo chętnie wybierana forma upamiętniania różnego rodzaju wydarzeń – uroczystości okolicznościowych, firmowych wyjazdów, zagranicznych wakacji. Kamera nierzadko towarzyszy narodzinom dzieci czy innym ważnym wydarzeniom. Z pewnością związane jest to również z faktem, że możliwość kręcenia filmów dają smartfony, które są z nami niemal zawsze i wszędzie. Jednak sukces filmów korporacyjnych, wizerunkowych, promocyjnych czy po prostu reklamowych, w dużej mierze zależy od jego przygotowania, a konkretnie prac związanych z postprodukcją, podczas której między innymi dodawane są napisy, efekty dźwiękowe czy efekty wizualne. W tej kwestii panuje dowolność, ważne jednak, aby wszystko zostało właściwie skomponowane i tworzyło spójną całość.

Zadanie dla profesjonalistów

Zadanie związane z edycją wideo warto powierzyć specjalistom w tej dziedzinie. Fachowa edycja z pewnością zostanie dostrzeżona przez niejedną osobę, podobnie jak obróbka amatorsko wykonana. Podczas profesjonalnej edycji film zostanie odpowiednio zmontowany i wzbogacony o takie elementy jak grafiki, animacje, głos lektora i nie tylko. Właściwie wykonana edycja filmów wideo jest bardzo ważna, ponieważ nadaje ostateczny kształt, pozwala uczynić produkcję niepowtarzalną i przyciągającą uwagę odbiorców. Dopiero po zakończeniu procesu edycji, film może trafić, np. do sieci. Usługi związane z edycją wideo stają się coraz bardziej popularne, i jak już zostało wspomniane, korzystają z nich zarówno firmy, jak i osoby prywatne, chcąc posiadać wysokiej jakości film prezentujący ważne chwile i miłe wspomnienia, do których można będzie powrócić w dowolnej chwili. Co ważne, profesjonalna edycja może „uratować” niemal każdą nieudaną produkcję filmową. To kolejny powód, dla którego warto w tej kwestii zaufać fachowcom.

edycja video - compositing, czyli łączenie animacji

Edycja video nadaje filmowi ostateczny kształt, pozwala uczynić produkcję niepowtarzalną, a niekiedy nawet zamaskować jej mankamenty

Usługi edycji wideo

Wielu osobom wydawać się może, że edycja wideo nie należy do trudnych zadań, zwłaszcza w czasach, kiedy w internecie dostępnych jest coraz więcej – również bezpłatnych - programów umożliwiających samodzielną obróbkę filmów. Programy te oferują szeroką funkcjonalność, pozwalającą na wprowadzenie różnego rodzaju efektów wizualnych. Oczywiście tego rodzaju oprogramowanie może być bardzo pomocne, ale z pewnością nie jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku filmów, które mają pełnić funkcję reklamową, budując przy tym pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Jeżeli chcemy stworzyć profesjonalny film, bez względu na to, do jakich celów powstaje, warto postawić na specjalistów, którzy na co dzień zajmują się realizacją tego rodzaju działań. Tylko wówczas zyskać można gwarancję, że edycja zostanie właściwie wykonana, spełniając przy tym indywidualne wymagania.

Popularność usług

Usługi edycji wideo systematycznie zyskują na popularności, co wiąże się między innymi z wykorzystywaniem filmów do różnych celów, również promocyjnych. Z tego rodzaju usług korzystają także osoby prywatne. Dzięki temu powstają filmy z rodzinnych uroczystości, z wymarzonej podróży wakacyjnej czy też innego ważnego wydarzenia. Profesjonalna edycja nawet amatorskich filmów sprawi, że produkcja wiele zyska i z „surowego” materiału powstanie ciekawy – krótszy bądź dłuższy – film. Firmy świadczące usługi z zakresu edycji wideo zajmują się montażem filmów z kamer, aparatów fotograficznych, smartfonów czy tabletów, co oznacza, że każda produkcja, nawet ta nie najlepszej jakości, może zyskać zupełnie nowy wymiar i tym samym stać się szczególnie pamiątką, przywołującą na myśl miłe wspomnienia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju usług, stawiając na profesjonalizm i wysoką jakość. Warto jednak pamiętać, aby wybrać sprawdzoną firmę świadczącą usługi edycji wideo, posiadającą doświadczenie w tej dziedzinie.

Proces

Usługa edycji obejmuje wybór odpowiednich scen do filmu, łącząc ujęcia zgodnie – w przypadku filmów korporacyjnych czy promocyjnych – z koncepcją scenariusza, natomiast w przypadku filmów ze ślubów czy innych uroczystości – najczęściej zgodnie z koncepcją przedstawioną przez zleceniodawców. Często także prace wykonywane są przy ścisłej współpracy z klientami, dzięki czemu pod uwagę można wziąć wszystkie sugestie i uwagi. Prace montażowe obejmują ponadto korekcję dźwięku, korekcję barwną, dodawanie efektów wizualnych czy napisów, a także innych elementów wzbogacających całą produkcję. Firmy trudniące się profesjonalną realizacją takich przedsięwzięć do procesu edycji filmów wykorzystują profesjonalny sprzęt, co przekłada się na wysoką jakość i większe możliwości podczas prac montażowych. Przygotowanie dobrego materiału wymaga także posiadania odpowiedniej wiedzy, której z pewnością nie brakuje profesjonalistom.

edycja video korekcja barwna

Profesjonalna postprodukcja obejmuje również koloryzację materiału, odpowiednio dobraną do jego charakteru

Edycja materiałów filmowych dla firm

Edycja wideo jest szczególnie ważnym elementem w przypadku materiałów filmowych dla firm. Film korporacyjny, reklamowy czy wizerunkowy, będący istotnym elementem strategii marketingowej i PR-owej musi być odpowiednio zrealizowany, co wiąże się nie tylko z przygotowaniem odpowiedniego scenariusza, ale zmontowaniem powstałego materiału zgodnie z jego koncepcją. Edycja materiałów filmowych to także uzupełnienie i zarazem dopełnienie filmów elementami wizualnymi, grafikami, animacjami czy też innymi elementami, wszystko zależy od indywidualnych wymagań oraz potrzeb. Film po odpowiedniej obróbce może zostać przekazany klientowi, a następnie opublikowany w sieci.

Ostateczny kształt produkcji

Edycja materiałów filmowych dla firm jest bardzo ważnym elementem, którego nie można pomijać. Pozwala ona nadać produkcji ostateczny kształt, co ma bardzo duży wpływ na osiągnięcie celu, jaki ma wywołać produkcja. Właściwie dobrane elementy graficzne, jak i odpowiednio zmontowane fragmenty zgromadzonego materiału filmowego będą odpowiednio oddziaływać na odbiorcę, a co za tym idzie, staną się kluczem do sukcesu, a takim najczęściej jest wzrost zainteresowania oferowanymi produktami czy usługami i oczywiście stworzenie pozytywnego wizerunku marki.

Stawiając na profesjonalizm podczas prac związanych z edycją materiałów filmowych, zyskać można gwarancję najwyższej jakości. Firma z doświadczeniem dołoży wszelkich starań i z zaangażowaniem wykona swoją pracę, wszystko po to, aby zgromadzony materiał tworzył spójną całość, która sprawi, że ostatecznie film – bez względu na to, do jakich celów jest realizowany - wiele zyska. Przede wszystkim jest to niejednokrotnie wspominana jakość, będąca jednym z wyznaczników dobrej produkcji.

Dla kogo skierowana jest usługa edycji materiałów filmowych?

Jak powszechnie wiadomo, filmy cieszą się niesłabnącą popularnością, tym samym są wykorzystywane do różnych celów, najczęściej do celów marketingowych. Jednak filmy, zaraz obok zdjęć, są chętnie wybieraną formą uwiecznienia ważnych chwil w życiu – ślubów, wesel, pierwszych komunii, chrztów, pierwszych kroków dziecka, a także innych przyjemnych momentów – wymarzone wakacje czy wycieczki w gronie znajomych. Jeszcze przed laty, tylko wynajmując profesjonalnego kamerzystę, można było „zatrzymać” takie momenty jak przyjęcie weselne czy inna uroczystość okolicznościowa. Obecnie, kiedy możliwość nagrywania filmów dają smartfony, powstają one coraz częściej. Tym samym usługa edycji materiałów filmowych jest chętniej wybierana nie tylko przez firmy, które chcą stworzyć profesjonalne firmy prezentujące produkty, markę czy profil przedsiębiorstwa, ale także osoby prywatne. Oferta obejmująca usługi edycji materiałów filmowych ma tym samym szerokie grono odbiorców.

Szeroka oferta usług edycji materiałów filmowych pozwala na wybór takiej firmy, która w kompleksowo spełni indywidualne oczekiwania. Firmy świadczące usługi edycji proponują zarówno montaż materiałów, które zostały przez nich wykonane, jak i montaż materiałów dostarczonych przez klientów. Efektem prac mają być kilku,kilkunastominutowe, a także dłuższe filmy złożone w ciekawą całość. Korzystając z usług edycji wideo można uniknąć konieczności pokazywania „surowego” materiału znajomym czy rodzinie, co nie należy do przyjemności, w przeciwieństwie do odpowiednio zmontowanego filmu.

Dobra inwestycja

Edycja materiałów filmowych do korzystna inwestycja. W przypadku firm, które nakręcony film chcą wykorzystać do celów marketingowych, edycja wideo jest koniecznością, bez której produkcja nie powinna zostać umieszczona w sieci. Tylko stawiając na profesjonalizm, zyskać można gwarancję zrealizowania wyznaczonych celów, którymi najczęściej jest poszerzenie grona klientów. Publikując film, którego montaż wykonany został amatorsko, z pewnością nie będzie można zbudować pozytywnego wizerunku marki, a także wywołać u potencjalnego odbiorcy pożądanych emocji, które wpłyną korzystnie np. na jego zaufanie do firmy i ewentualne decyzje zakupowe. Na profesjonalną edycję warto również postawić w przypadku edycji prywatnych filmów – z uroczystości okolicznościowych, zagranicznych wypraw czy filmów dokumentujących inne ważne chwile, np. związane z zainteresowaniami. Choć duża dostępność oprogramowania do edycji wideo zachęca do wykonania samodzielnego wykonania prac montażowych, to z pewnością działania te nie przyniosą takiego efektu, jak edycja zrealizowana przez profesjonalny zespół, który posiada nie tylko niezbędne narzędzia i sprzęt, ale także odpowiednią wiedzę. Fachowe podejście do procesu obróbki nawet z najnudniejszych materiałów filmowych pozwoli „wyczarować” najciekawsze filmy, które zachwycą niejedną osobę.